Tvorba web stránek je dnes už poměrně nenáročnou záležitostí. Vytvořit jednoduchou stránku zvládne mnohdy i úplný amatér za pomoci textových a video návodů na internetu. Avšak nejen amatéři, ale i profesionálové často dělají ty samé chyby, které dokážou odradit potenciální návštěvníky těchto stránek. Jaké chyby to jsou a čemu byste se tedy měli vyhnout? To a mnohem více se dočtete v našem dnešním článku, proto se usaďte pohodlně a čtěte dál.
Flexibilita v různých směrech nadevšechno
Kdysi to sice nebylo tak důležité, ale dnes se na to klade mimořádný důraz – tvorba web stránek, které jsou flexibilní ve všech směrech. Dříve bylo běžnou záležitostí, že webové stránky byly vytvořeny tak, že se správně zobrazovaly pouze na jednom typu prohlížeče (většinou Internet Explorer). Tehdy to možná nikdo tak moc neřešil, no v dnešní době je to nepředstavitelný problém, který nemůže nastat. A ještě ke všemu, že stránky musí fungovat nejen na různých prohlížečích, ale i na různých zařízeních, tedy nejenom na počítači. Proto je důležité, aby tvorba web stránek počítala i s responzivním (nebo adaptivním) designem.
Nic nepouštět automaticky
Druhá obrovská chyba, se kterou je tvorba web stránek spojená, je automatické spouštění ČEHOKOLIV na stránce hned po jejím otevření. Mnoho stránek tak má nastavené automatické spuštění nějaké melodie, hudby, videa nebo reklamy. Tyto prvky mají za cíl upoutat pozornost a nalákat další zákazníky. Opak je však pravdou. Je důležité, abyste při tvorbě web stránek mysleli na to, že hudba, video a další podobné prvky mohou návštěvníkovi stránky způsobit nemalé problémy. Například, když mu začne melodie hrát při otevření stránky na poradě, ve škole a podobně. Se 100% jistotou následuje zavření stránky a hledání jiné.
Tvorba web stránek s pravidly
I když kreativita a originalita je vždy vítána, i tak by měla mít tvorba web stránek alespoň nějaká pravidla. Jedním z nich je určitě i nepsané pravidlo o umisťování navigačního menu na vaši stránku. Takové menu je vítaným doplňkem vašich stránek. Někteří zákazníci nemusí mít tak dobrou orientaci, co se internetu týče a navigační menu jim na vašich stránkách pomůže snadno a rychle najít to, co potřebují. Proto vám doporučujeme, abyste své menu třeba na spodek stránky umístili.
Tvorba web stránek je sice široké téma, avšak téma „jak web stránky netvořit“ je podle mě ještě omnoho obsáhlejší. Toto je pouze zlomek toho, čeho byste se měli určitě vyvarovat, pokud nechcete své návštěvníky „vyplašit“ hned, jak si otevřou vaši stránku.